Глодалка Октопод

Достапност:

Да


380 МКД

Оваа мека, но издржлива 100% силиконска глодалка е најновото најдобро другарче на Вашето бебе. 

Глодалката Октопод е создадена да олесни болки во непцето при никнувањето на забчиња. Претходно може да ја ставите во ладилникот и да му ја дадете на бебето ладна кога ќе има навистина големи болки.

Ергономски креирана да може да достигне до сите делови во устата, може да се гризе и е лесна за држење.

  • 3+ месеци
  • Безбедно да се стави во замрзнувач
  • Може да се мие во машина за садови и стерилизира
  • Не содржи БПА