Крема за пеленска регија, 90мл.

Достапност:

Да


460 МКД

Дерматолошки тестирана, Dr.Brown's кремата за пеленската регија го намалува осипот и со секојдневна употреба спречува да се појави осип во тој регион. Пријатна и на памучна пелена.

Хипоалергенска, без парфем и не содржи парабени, конзерванси и бои. 

Природна заштита за нежната бебешка кожа.


Dr. Brown’s™ Natural Baby Diaper Cream е на растителна основа, со хидратантни и смирувачки состојки, доволно нежни да може да ја нанесувате кремата секојдневно, а сепак го смирува црвенилото на кожата кое е честа појава кај бебињата на пеленската регија. 

  • Може да се употребува секојдневно
  • Хамамелис е антивоспалителна состојка која ја смирува и освежува кожата
  • Без конзерванси, мирис и боја
  • Дерматолошки тестирана
  • Со состојки уникатни за производите на нега на кожа на Dr.Brown's
  • 90 мл. Само за надворешна употреба. Да се избегнува контакт со очи. Доколку има реакција веднаш да се консултирате со лекар. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува на суво и темно место. Производот може да смени боја природно со тек на време.Состојки:


Аква (вода), изопропил палмитат, стеаринска киселина, глицерин, пропилен гликол, глицерил стеарат, масло од семе од сончоглед, цетеарил алкохол, феноксиетанол, хлорфенезин, каприлил гликол, аргинин, ксантин гума, Акрилати/C10-30 , шеа путер, маслиново масло, кокосово масло, вода од хамамелис, вода од рузмарин, токоферол, алкохол, екстракт од алое вера, Екстракт од лист/стебло, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, Цветен екстракт од цвет на липа, Екстракт од цвет од синчец