Water Wipes 28 пар. 1+1 гратис

Достапност:

Да


150 МКД

WaterWipes се најчистите влажни марамчиња.

Создадени само за најосетливата кожа. Влажни марамчиња кои содржат 99.9% вода и 0.1% екстракт од семе од грејпфрут. Овошниот екстракт содржи природни полифеноли кои делуваат како антимикроби и антиоксиданси кои можат да го заштитат организмот од бактерии. 

Одобрени од Националната Егзема Асоцијација во САД и Обединетото Кралство.

НОВО!

Сега WaterWipes марамчињата се биоразградливи и не содржат никаква пластика - направени од 100% обновливи растителни влакна, што значи ќе се биоразградат во рок од 12 недели. 100% безбедни за околината, а и за Вас и Вашето бебе!


Water Wipes се најчистите влажни мармчиња на светот! Произведени во Ирска во услови како што се произведуваат лекови. Исто како да употребувате памук и вода, само што оваа вода е прочистена 7 пати на единствен начин. Екстрактот од грејпфрут има антибактериско дејство.

 • Одлични за осип од пелени и други проблеми кај осетливата кожа на бебињата како егзема или псоријаза.
 • Идеални за новороденчиња.
 • 99.9% прочистена вода.
 • Не ја иритираат кожата.
 • Не содржат никакви хемикалии, алкохол или парфем.
 • Безбедни и за бришење на лицето.
 • Совршени се и за возрасни со осетлива кожа, како и за мајките за припрема пред доење.


Упатство за употреба:

 • После отварање да се искористат во рок од 4 недели.
 • Пред отварање притиснете го пакечтето неколку пати.
 • Доколку марамчињата ви изгледаат суви свртете ги наопаку и притиснете неколку пати за да се разлее водата.
 • Бидејќи овие марамчиња не содржат никакви хемикалии што ја врзуваат водата препорачуваме да ги чувате со лепенката свртена надолу.


Прочитајте повеќе на: https://waterwipes.mk/baby-wipes/

Цел август за едно пакетче добивате уште едно гратис!

Содржи 56 парчиња.